Respuesta :
Answer:
$16.30
Step-by-step explanation:
So if you can buy 3 lollipops for $4.89, then you can by 1 for $1.63. Then 10 lollipops would be $16.30.
Answer:$16.30
Step-by-step explanation:Since 1 lollipop is 1.63 since 4.89 divided by 3 = 1.63 that means that 1.63 is 1 lollipop, so you just do 1.63 x 10 = 16.30
Hope this helps