mohamedfazaa59 mohamedfazaa59 10-11-2020 Mathematics contestada An orchard sells 6 lb of apples for $13.50. There is a proportional relationship between the cost and the number of apples Which equation represents the cost in dollars, c, for p pounds of apples? O c= 7.5p Oc= 2.25p O p = 2.25c Op= 7.5c