contestada

Olivia filled 4 baskets of apples. Her friend filled up one additional basket of apples. If all of the baskets sold for a total of $160, how much money did each basket of apples cost?

Respuesta :

Answer:

32.

Explanation:

It first started out with 4, and her friend added one additional basket. If you divide 160 by 5 it equals 32.

32 each I’m pretty sure