Answer:
1. B
2. D
Step-by-step explanation:
1. Lon's cost would be the $12 per basket times how many baskets he sells, in this case b plus the cost of the table. Lon's expression is 12b + 75
2. He needs a profit and the only way he could make that profit is if he sells more than 12.
20b > 12b + 75
20 (12) > 12 (12) + 75
240 > 140 + 75
240 > 215