zahnajamiller zahnajamiller 10-11-2020 Mathematics contestada A store sells mugs each mug cost the same amount during a sale the store reduces the price of each mug by $1.25 Jackson Spends $11.48 on 2 mugs at the sale price what is the price of one mug before the sale