A company had inventory on July 1 of 5 units at a cost of $16 each. On July 2, they purchased 9 units at $28 each. On July 6 they purchased 5 units at $25 each. On July 8, 8 units were sold for $58 each. Using the LIFO periodic inventory method, what was the value of the inventory on July 8 after the sale?