Gina bought 4 bags of grapes that weighed 2.29 pounds each. The grapes were priced at $2.50 per pound. The expression below represents the total cost of the bags of grapes Gina bought, in dollars.
(2.29×2.50)×4

Which expression below is also equivalent to the total cost of the grapes?


( 2.29 + 4 ) × 2.50

4 × ( 2.50 + 2.29 )

( 2.29 × 4 ) + 2.50

2.29×(2.50×4)