Respuesta :
Answer:
3.75
Step-by-step explanation:
Just divide it in the future!! :)
Answer:
$0.24
Step-by-step explanation:
There are 48 ounces in 3 pounds. Divide 48 by 11.52 to get the unit rate, and the unit rate is $0.24 per ounce
Answer:
3.75
Step-by-step explanation:
Just divide it in the future!! :)
Answer:
$0.24
Step-by-step explanation:
There are 48 ounces in 3 pounds. Divide 48 by 11.52 to get the unit rate, and the unit rate is $0.24 per ounce