Respuesta :

Answer: Each pack of pencils cost $6.

Step-by-step explanation: Rosemary had $25 and was left with $1, so she spent $24 in total for four packages, therefore, you can divide $24 into 4 to find out the individual cost, which is $6.

alp813

Answer:

6 dollars each

Step-by-step explanation:

25-1= 24 and 24÷4= 6