Jasmine bought 3 slices of cheese pizza and 2 slices of pepperoni pizza for a total cost of $11.75. Keegan bought 2 slices of cheese pizza and 1 slice of pepperoni pizza for a total cost of $7.00.

Part A
Write a system of equations to represent the scenario, using x for cheese pizza and y for perpperoni pizza.

Respuesta :

Answer:

Step-by-step explanation:

11.75 is x and 7.00 is y so the total should be $18.75 so there you go your answer

Answer:

erer

Step-by-step explanation:

rerrrrrr