khloe63 khloe63 11-01-2021 Mathematics contestada At Shop Wildcat, 2 pounds of crawfish costs $6. At Shop Mustang, 5 pounds of crawfish costs $15. Jacoby says the cost per pound is the same at both shops. Is Jacoby correct? Explain your reasoning.