At the cafeteria, sandwiches all cost the same amount. Mr. S. buys 2 turkey sandwiches, and a juice for $.75. Mr. B buys three roast beef sandwiches and a milk for $.50. Mr. K buys a salami sandwich and a pretzel for $1.25. They spent a total of $25. How much is each sandwich?
PLS HELP QUICK!