sduran20 sduran20 12-01-2021 Mathematics contestada Mrs. Ramsey pays $2.98 per pack of pencils she buys. She went to the store and used a $5 discount card on her purchase. If her total was $24.80 after the discount, how many packs of pencils did she buy?