ghfgrygyfvrd ghfgrygyfvrd 12-01-2021 Mathematics contestada Kroger sells two sizes of bags of chips. The big bag is 16 ounces and costs $4.32. the small bag is 6 ounces and costs $1.80. what is the cost per ounce for each bag size