Miranda goes to the store to buy 3 apples and some rice. The total was $6.50. If the rice cost $5.00, what was the cost per apple? *

Respuesta :

Answer:0.50 cents

Step-by-step explanation: do $6.50 -5.00 which gives you $1.50 .Next divide 1.50 by 3 which gives you 0.5 which is 0.50 cents.

Hope it helps