debhmhgjgh debhmhgjgh 10-02-2021 Mathematics contestada The U-Pick farm lets us pick 4 pounds of strawberries for 5 dollars. How much does one pound of strawberries cost? $ How many pounds of strawberries can we pick for one dollar?