lpozo lpozo 10-02-2021 Mathematics contestada Michael buys some items at a grocery store. 4 boxes of cereal at $3.45 per box 1 -1 pounds of oranges at $3.98 per pound 2 gallons of fruit juice at $4.35 per gallon