2-1: MathXL for School: Practice & Problem Solving
Assignment is past due (02/03/21 11
2.1.PS-8
Question Help
A package of 6
pairs of insulated gloves costs $47.94.What is the unit price of the pairs of gloves?
The unit price is $ per pair of gloves.
Enter your answer in the answer box and then click Check Answer.
All parts showing
Clear All
Check Answer
Review progress
Question 1
of 9
Back
Next →