Respuesta :
Answer:
$1.8
Step-by-step explanation:
divide .45/2 and get .225
multiply this by 8 and get 1.8
it would cost 1.8n
Answer:
$1.80
Step-by-step explanation:
45/2 = 22.5 cents per pencil
0.225 × 8 = $1.8
Answer:
$1.8
Step-by-step explanation:
divide .45/2 and get .225
multiply this by 8 and get 1.8
it would cost 1.8n
Answer:
$1.80
Step-by-step explanation:
45/2 = 22.5 cents per pencil
0.225 × 8 = $1.8