gs168 gs168 10-02-2021 Mathematics contestada The fifth grade teachers are planning for a fifth grade picnic and need to determine the cost of food for the picnic. Hot dogs cost $3.50 for a package of seven. Hamburgers come in packs of four and cost $4.88. What is the cost per hot dog?