736numbers 736numbers 11-02-2021 Mathematics contestada Rich bought 4 ice cream cones for his kids. The chocolate cones cost $1.75 each. The strawberry cones cost $1.30 each. Rich spent $6.55 in all. How many chocolate (c) and how many strawberry (s) cones did he get?