Respuesta :

irspow

Answer:

Step-by-step explanation:

f(p)=12p

Answer:

12p

Step-by-step explanation:

Since each pizza costs $12 dollars and "p" represents how many pizzas she bought, you multiply 12 by "p" to get the total amount of money that she had spent.