1king1
1king1
10-11-2016
Mathematics
contestada
you pay 2.36 for 6 donuts what is the unit price
Respuesta :
MohamedSharif
MohamedSharif
10-11-2016
2.36=6 how about 1
2.36 x 1 divided by 6
answer=0.39
Answer Link
jenniferanelson
jenniferanelson
10-11-2016
Take the total cost and divide by the number of donuts:
2.36/6=0.39 each. It comes out to 0.3933333. Round to the nearest hundredth.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 75+ )
Otras preguntas
Which ruler of Russia, known as "the Great," defeated the Mongols? a. Methodius b. Vladimir c. Boyar d. Ivan III
Why does the sound of something moving away from you seem to change to a lower and lower pitch? A) As the source moves away, the increased distance creates more
At midnight,the temperature in Alto is -3.8°C.The wind chill makes the temperature feel 5.6°C colder than the actual tamperature.What is the wind-chill tempetur
What did Italians call Ellis Island?
how does the concept of "hubris" from Greek tragedy apply to the Peloponnesian War?
why are population pyramids sometimes called age structure diagrams
Identify the italicized clause. Whoever is finished may leave early. noun clause adverb clause adjective clause
why were unions not popular in the united states in the late 1800s
What is the area of the trapezoid shown below?
Acrostic with the word primary