Respuesta :
Step-by-step explanation:
5 packs = $4.99 => $5
1 packs = $5 ÷ 5
= $1
So, much on 1 packs of gum cost is $1
Sorry, if i wrong. Im newbie in USA server
Answer:
divide 4.99 by 5 and that should be your answer
Step-by-step explanation:
Step-by-step explanation:
5 packs = $4.99 => $5
1 packs = $5 ÷ 5
= $1
So, much on 1 packs of gum cost is $1
Sorry, if i wrong. Im newbie in USA server
Answer:
divide 4.99 by 5 and that should be your answer
Step-by-step explanation: