Respuesta :
Answer:
$1.67
Step-by-step explanation:
Given it's $1.12 for 12 eggs, we divide 1.12 by 12 to see how much it cost for 1 egg
1.12/12 = 0.093
so 0.093 cents for 1 egg
0.093x18 eggs = 1.674 = $1.67
Hope this helps, have a nice day :)
Answer:
$1.67
Step-by-step explanation:
Given it's $1.12 for 12 eggs, we divide 1.12 by 12 to see how much it cost for 1 egg
1.12/12 = 0.093
so 0.093 cents for 1 egg
0.093x18 eggs = 1.674 = $1.67
Hope this helps, have a nice day :)