Kristina paid $9.15 for 5 pounds of pears. She paid $5.28 for 3 pounds of grapes. Which was the better buy?
o The pears because they cost $0.77 less per pound.
O The pears because they cost $0.20 less per pound.
o The grapes because they cost $0.48 less per pound.
O
The grapes because they cost $0.07 less per pound.