Answer:
$1.50
Step-by-step explanation:
They each bought one bottle of water, but one of them bought one less pretz l than th other. The difference in price is $2.50, which means a pretzel is 2.50 . Four pretzels would be $10, which leaves $1.50 fo the water. 3 pretzels would be 7.50, which leaves 1.50 for the water.