Delaney has $10 to buy groceries this week. She currently has the
following items in her cart: 2 lbs. of bananas for $0.49 per lb., 3 lbs. of
apples for $2.48 per lb., 1 gallon of milk for $1.81, and a box of cereal for
$2.50. Which item will she need to remove from her cart to be able to
afford groceries this week?
*