J4ckboii J4ckboii 10-05-2021 Mathematics contestada Lily sells loose tea for $0.71 per gram. If one gram is equivalent to 0.035273 ounces, how much does it cost to buy 0.45 pounds of Lily’s tea? a. $108.70 b. $144.93 c. $536.77 d. $715.69