Respuesta :
31.25 is the answer lalalaalallala I need 20 characters to post this answer lalallalaalla
Answer:
The answer is $20.
Step-by-step explanation:
The way we find how much each cookie is is by dividing 8 by 10. We get 0.8. So now we know each cookie costs 80 cents. So, for 25 cookies, all we need to do is multiply 25 and 0.8. When multiplied, you get the answer $20.