aileeenmu26 aileeenmu26 10-05-2021 Mathematics contestada lVanessa was out shopping with her friends. She had $38 to spend today. She decided to buy herself a pair of sunglasses for $27 and some hair bands that were $2 each. How many hair bands can she buy?