Respuesta :

82.25 divided by 7 is 11.75. Each scarf costs 11.75, this is the unit price.

Answer:

$11.75

Step-by-step explanation:

To find a unit price you must divide the price by how many objects bought.

So I divided 82.25 by 7

When I did this I got 11.75

This means each scarf costs $11.75