Respuesta :

Answer:

you spend around 12 dollars to be exact 12.69 ha nice

Answer:

about 13$

Step-by-step explanation:

if you take the "basic" dollars, 4 and multiply by 3. you get 12

then add the change. 20x3 60. since it is above 50 cents you round up.

giving you 13$

I WOULD LOVE BRAINLIEST IF RIGHT ;))