sarahmuqbel15 sarahmuqbel15 10-06-2021 Mathematics contestada Henry is buying orange juice to make punch for a party. He can buy the juice in 32-oz cartons for $2.56 each or 48-oz cartons for $3.36 each. Which is the better value? Use the drop-down menus to explain your answer.