Respuesta :

Hope this helps

Answer:

A)  81 x $2 = $162. So 81  boxes of juice cost $162

B) 78 x $4 = $312. So 78 muffins cost $312

C)  52 x $29 =$1,508. So 52 CDs cost $1,508

D)  I can’t see the picture to the side