A school plans on taking the 8th and 9th graders to Cedar Point. Each student would need to pay $90 to participate for the trip. Each ticket was going to cost $60/each. There will be 6 buses. We are taking 150 students. Each bus was going to cost $400. 10 students was going to be dropped off. How many students were on each bus? How much money is needed to collect in total? What was the profit? What is the equation for the students on the bus? What was their total expenses?