livcapri livcapri 11-12-2016 Mathematics contestada Jorge bought a mechanical pencil for $8. A lead and eraser refill pack costs $2. Write a linear function to describe the cost of using the pencil as a function to describe the cost of using the pencil as a function of the number of refill packs.