emily2008Reed emily2008Reed 10-09-2021 Mathematics contestada Sid goes to the grocery store to buy apples. The apples are $3.00 for 4 pounds. She needs 7 pounds of apples for the recipe she is using. What will be Sid's total cost for her purchase of apples?