Rammy has $9.60 to spend on some peaches and a gallon of milk. Peaches cost $1.20 per pound, and a gallon of milk cost $3.60.
The inequality 1.20x + 3.60 < 9.60 models this situation, where x is the number of pound of peaches. solve the inequality. How many pounds of peaches can Rammy buy?