The relationship between the number of pounds (lb) of beef and the total cost
in dollars is shown in the graph. What is the unit price of beef?
1 lb/$10
$20/2lb
$10/1lb
$1/10lb

The relationship between the number of pounds lb of beef and the total cost in dollars is shown in the graph What is the unit price of beef 1 lb10 202lb 101lb 1 class=