Respuesta :
Answer:
$13.25
Step-by-step explanation:
I’m assuming you want to find the unit rate for 1 disc. All you have to do is do $26.50 divided by 2 to find out the price for one disc. $26.50 divided by 2 is $13.25, meaning 1 disc costes $13.25. Therefore, the answer is $13.25