taylorsamodell8510 taylorsamodell8510 10-11-2021 Mathematics contestada Jasmine grandma gave her 7$to spend at a yogurt stand the frozen yogurt and toppings cost 0.45$ she also buys a bottle of water for $2.50 how many x-ounces of yogurt and toppings can jasmine afford? A.x<4.3 B.x<10.0 C.x<15.6 D.x<21.1 Plz hurry!