001248007 001248007 10-11-2021 Mathematics contestada Kyra went to the grocery store on Monday and bought 5 apples and 2 oranges for a total of $3.45. On Thursday she bought 3 oranges and 7 apples for a total of $4.90. what is the total cost of the apple for two days ?