Respuesta :

I think It's B. I'm not really sure thought.

Answer:

2017

Step-by-step explanation:

Adams high school                                     Butler High school

628, 625, 622, 619, 616, 613,                      436, 449, 462, 475, 488, 501

common difference = 625 - 628 = -3         common difference = 449-436 = 13

we can continue series like this              

613 - 3 = 610                            [2011]             501 + 13 = 514

610 - 3 = 607                           [2012]            514 + 13 = 527

607 - 3 = 604                          [2013]             527 + 13 = 540

604 - 3 = 601                           [2014]             540 + 13 = 553

601 - 3 = 598                           [2015]             553  + 13 = 566

598 - 3 = 595                          [2016]             566 + 13 = 579

595 - 3 = 592                          [2017]              579 + 13 = 592

I assume when they will become equal

so it is 2017