isaacrig27trump2024 isaacrig27trump2024 11-11-2021 Mathematics contestada Sam buys one bag of flour for $2.50, three packages of shredded cheese for $3.00 each, and x packages of mushrooms for $3.50 each. If Sam paid $18.50 in all, how many packages of mushrooms did Sam buy?