Respuesta :

Answer: $2

Step-by-step explanation:

just do 4 divided by 2 and your answer is 2

Answer:

$2 for 1 Amy's Organic Soup

Step-by-step explanation:

Since 2 of Amy's Organic Soup is = $4

Divide to find the Unit Rate for the cost of 1 soup.

Let x = Cost of Amy's Organic Soup

$4 = 2x

$4/2 = 2x/2

$2 = x