Answer:
The 20 ounce is the best package to buy.
Step-by-step explanation:
Divide the cost of the noodles by the ounces and you'll get your answers and then you have to pick the one with the least cost per noodles.
The 6 ounce costs .32 each
The 14 ounce costs .33 each
And the 20 ounce costs .31 each