Answer:
4 candy canes = $ 106
Step-by-step explanation:
Using unitary method to solve this question.
Given that:
12 candy canes = $ 318
Divide both sides by 12
1 candy cane = $318/12
1 candy cane = $26.5
Now, Multiply both sides by 4
4 candy canes = $ 26.5 * 4
4 candy canes = $ 106
[tex]\rule[225]{225}{2}[/tex]
Hope this helped!