phillipbaileyeee phillipbaileyeee 10-12-2021 Mathematics contestada Sally wants to buy themselves a beautiful, scrumptious, delightful cake but they don't know how money works. If Sally has $50.00, and the cake is $54.99, how much more do they need? literally just made this question off the top of my mind xD