m1200
contestada

3 gallons of milk and 2 loaves of bread cost $13.00. 1 gallon of milk and 3 loaves of bread cost $9.00. How much does each item cost?

3 gallons of milk and 2 loaves of bread cost 1300 1 gallon of milk and 3 loaves of bread cost 900 How much does each item cost class=